Uus tarkvara lihtsustab oluliselt kodukindlustuse kahjude lahendamist

13.03.2024

Eesti suurimad varakindlustuse kindlustusandjad on kasutusele võtnud Rootsi ettevõtte CAB Group tarkvara MEPS, millega tehakse kinnisvara taastusremondi kalkulatsioone, näiteks kodukindlustuse klientidele. Tänaseks on MEPSiga liitunud 21 ehitus- ja remondiettevõtet ning paari kuuga on lahendatud selle abil ligi 200 kahjujuhtumit.

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) digitaalsete teenuste arendusjuhi Taavi Kiibuse hinnangul viib MEPS töövoo digitaliseemisega Eesti varakindlustuse sektori ja kliendimugavuse täiesti uuele tasemele. „Lõppemas on ajajärk, kus remondimees vaatleb kodu ja ütleb kohapeal töö maksumuseks ühe suvalise summa. MEPSis on võimalik kokku arvutada kogu remondikulu, alates materjali maksumusest ja töötasust kuni transpordikuluni,“ ütles Kiibus.

Kiibuse sõnul lihtsustab uus tarkvara oluliselt kodukindlustuse kahjude lahendamist. „MEPSis tehtud remondikalkulatsioonid on klientide jaoks ülevaatlikud ja arusaadavad ning tänu sellele on kahjukäsitluse ja remondi protsess efektiivsem,“ ütles Kiibus ning lisas, et sarnane remondi normeerimistarkvara on ennast tõestanud autoremondi valdkonnas, kus on kasutusel CABAS tarkvara.
MEPSi kasutavad viis kindlustusseltsi – ERGO, If Kindlustus, PZU, Seesam ja Swedbank. Sellega on kaetud 90 protsenti kogu Eesti kodukindlustuse turust.

CAB Group AB avaldas heameelt, et Eesti Kindlustusseltside Liit on liitunud MEPSiga. "Skandinaavia kindlustussektor on MEPSi kasutanud juba aastaid ja klientide rahulolu on kõrge. Eesti Kindlustusseltside Liit on koostöös CAB Groupiga teinud suurepärast tööd MEPSi eestikeelse versiooni väljatöötamiseks ja Eesti klientide vajaduste rahuldamiseks. Vaatame edasi tugevale ja professionaalsele partnerlusele, et toetada meie ühiseid kliente Eesti turul,“ ütles CAB Groupi kommertsdirektor Anders Melkersson.

MEPS on veebipõhine tarkvara, mille abil kindlustusseltsid, remondiettevõtted ja kinnisvarafirmad koordineerivad kahjukäsitlust ja remonttöid. Seda kasutatakse lepingute, ülevaatuste, kalkulatsioonide ja remontööde halduseks ning kiireks kommunikatsiooniks, et suurendada efektiivsust, kasumlikkust ja kontrolli oma äritegevuse üle. MEPS on enim kasutatud kinnisvara hooldus- ja remonttööde tarkvara Põhjala regioonis.

CAB Group AB on Rootsi tarkvara arendamise ettevõte, mis võimaldab turvalist ja tõhusat kahjukäsitlust autoremondi, kinnisvararemondi ja tervishoiu valdkonnas. Kinnisvara hooldus- ja remonttööde haldamise tarkvara MEPS on juba kasutusel Rootsi, Soome, Taani, Islandi ja Norra kindlustussektoris.

EKsL on kõiki Eestis tegutsevaid kindlustusandjaid ühendav erialaliit, mis arendab kindlustust ja kahjuennetust, samuti analüüsib ja avaldab kindlustusstatistikat. EKsL korraldab kindlustusvaidluste lahendamist kindlustuse lepitusorgani kaudu.
Lisainfo: https://cabgroup.se/ee/meps.html

Kati Varblane
EKsLi kommunikatsioonijuht
tel 667 1800, 516 9152
e-post kati.varblane [at] eksl.ee (kati[dot]varblane[at]eksl[dot]ee)
www.eksl.ee