Kuidas liikluskindlustusega raha säästa?

29.04.2019

Iga autoomanik on kursis, et sõidukiga kaasnevad tihti üsna suured kulutused. Seega on mõistlik säästa sealt, kus vähegi võimalik. Kohustusliku liikluskindlustuse ostmisel tasub võtta aega, võrrelda erinevaid hindu veebikalkulaatoris ning raha kokkuhoid on täiesti võimalik.

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) kodulehel olev liikluskindlustuse kalkulaator on kasutatav nii arvutis kui mobiilis ning annab parima pildi turul olevatest pakkumistest. Päringusse peab kirjutama vaid auto registrimärgi. Kui aga sõiduk ei ole liiklusregistris, päringu esitaja pole omanik ega vastutav kasutaja või kui sõidukit kasutatakse tavapäraselt ohtlikumalt, siis tuleb ka see päringus ära märkida.

Kalkulaator näitab kaheksat võimalikku liikluskindlustuse pakkujat: BTA, PZU, If, Inges, Seesam, ERGO, Gjensidige ja Salva. Teisalt Compensa ja Swedbanki liikluskindlustuse hindu kalkulaator ei näita – seega tuleks nende poole eraldi pöörduda.

Tabelis on välja toodud liikluskindlustuse hind terveks aastaks, samuti üheks, kolmeks ning kuueks kuuks. Uurides oma 2018. aasta Toyota Corolla kindlustushindu, selgub, et hinnavahe on erinevate pakkujate lõikes suur. Kõige odavama ja kõige kallima aastase liikluskindlustuse hinnavahe on 182 eurot! Sealjuures on kalleim pakkumine sellel kindlustusandjal, kelle juures teen tavaliselt reisikindlustuse. Paneb mõtlema, et peaks edaspidi iga kord kindlustuse ostmisel veidi hindu võrdlema.

Võrdlesin hindu ka kindlustusmaaklerite kodulehtedel (Iizi ja Smart Kindlustusmaakler) ning tuli välja, et LKF-i kodulehel välja toodu on lausa 10-15% soodsam. Pole ka ime, sest kindlustusmaaklerid lisavad vahendustasu ning seega ongi kõnealuse Toyota kõige odavam makse neil vähemalt 15 eurot kõrgem LKF-i lehel näidatust.

Oluline on aga tähele panna, et LKF-i liikluskindlustuse kalkulaatori kaudu ei saa sõlmida kindlustuslepingut. Liikluskindlustust on mugav teha kindlustusseltsi veebilehel.

Loe ka liikluskindlustuse tingimusi

Tänu liikluskindlustuse kalkulaatorile saab hea suunise, kust pakkumine küsida. Loomulikult ei tasu kohe kõige odavamat varianti valida, vaid vaadata, kas kindlustusandja pakub ka hinna sees lisateenuseid või millised on maksetingimused. Samuti võiks lähtuda oma eelnevast kogemusest kindlustusandjaga, kahjukäsitluse kiirusest, makseviisidest ning lisateenustest. Mitmed seltsid pakuvad liikluskindlustuse juurde ka näiteks tasuta autoabi või väikese lisatasu eest täiendavat õnnetusjuhtumikindlustust. Osad kindlustusandjad võimaldavad automaatselt lepingut pikendada. See tähendab, et leping pikeneb automaatselt, kui kindlustusvõtja ei ole hiljemalt kaks tööpäeva enne kindlustusperioodi lõppu sõlminud lepingut teise kindlustusandjaga või teavitanud senist kindlustusandjat, et ta ei soovi lepingut. Sel viisil on tagatud, et liikluskindlustuse lepingu uuendamine ei lähe meelest ära. Niisiis võib öelda, et sobivaim kindlustus ei pruugigi olla alati kõige madalama hinnaga.

Milline liikluskindlustus siis ikkagi valida? LKF-i kalkulaator on hea abimees erinevate kindlustusandjate pakkumiste seas orienteerumiseks ja soodsaima hinna väljaselgitamiseks. Lõppude lõpuks on kõige suurem võit see, kui leida enda jaoks parima hinna ja kvaliteedi suhtega kindlustuspakkumine. Tõeline rõõm, kui selle käigus jääb rahakotti alles arvestatav summa, mida kasutada millegi muu tähtsa jaoks.

Vaata täpsemalt www.lkf.ee/et/kalkulaator

 

Liina Metsküla
Artikkel avaldati Õhtulehes 16. aprillil 2019.